9. května: Skupina “Američané proti frakování“ vítá dopis od Senátu o vývozu plynu z frakování

Prohlášení výkonného ředitele Wenonah Hauter z organizace Food & Water Watch, jménem Američany proti frakování:
Washington, DC – “Jsme potěšeni dvojstranickou úsilí, které vedou senátoři Edward Markey (Dem.-Massachusetts) a Debbie Stabenow (Dem.-Michigan) tlačit na prezidenta Obamu, aby zvážil negativního dopadu vývozu plynu z frakování na americké obce. V dopise prezidentovi zveřejnen dnes varovalo 22 senátorů proti vysokým cenám plynu, který by způsobil zvýšený vývoz, což by bylo břemeno, které americké rodiny a zaměstnance by neměli mít.”
“Dalším výsledkem zvýšeného vývozu plynu z frakování bude další industrializace našich venkovských obcí, které již nosí přes rameno břemena těžby a frakování, dále zvýšené nákladní dopravy, více nehod a úniků a znečištění vzduchu a vody.””Tyto obce by se neměly obětovat pro vysoce ziskový vývoz plynu z frakování do zemí, kde se bude vynést nejvyšší cenu – a zesílet již masivní zisky z ropného a plynárenského průmyslu. Navíc jen přispěje zvýšený vývoz LNG ke změně klimatu. Právě tento týden varovalo aktualný Národní posuzování klimatu před vážnými dopady na veřejné zdraví a hospodářství, pokud nebudeme rychle vzdálit od těžby a spalování fosilních paliv.”
“Letos na jaře, více než 200.000 peticí bylu dodáno do Senátu USA nutit je odmítnout návrhy jak v Sněmovny tak v Senátu, které by výrazně urychlilo vývoz LNG. Jsme vděční, že někteří senátoři naslouchají svoje voliče ohledně tohoto téma, i přes obrovský tlak ze strany průmyslu k otevření nových trhů pro americký plyn z frakování.”

Link: http://www.americansagainstfracking.org/may-7-americans-against-fracking-applauds-senate-letter-on-fracked-gas-exports/

Posted in News Europe, News North America

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

 

Translate

Upcoming events

<< May 2024 >>
MTWTFSS
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Login